DUMAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BAZI ÜSTADLARDAN DUMAN YORUMLARI

BAZI ÜSTADLARDAN DUMAN YORUMLARI Empty BAZI ÜSTADLARDAN DUMAN YORUMLARI

Mesaj  Admin Salı Haz. 24, 2008 11:36 pm

sezen aksu:
benden herşeyi yak şarkısını çok isteyen oldu fakat herkesi bir şekilde başımdan "attım"..bu gençlerde karşıma çıkıp istediler dinledim ve büyülendim.hemen verdim tabi.şimdi benden çok daha güzel söyledikleri kanısındayım.
( kaynak:kanald'de çıkan bir magazin programı )

müslüm gürses:
sunucu müslüm babaya dumanla son zamanlarda yaptığı konserler hakkında soru sorar (babanın kafa baya iyidir)
-evet son zamanlarda onlarla baya takılıyoruz ;severim dumanLARı...
( kaynak:star tv'de yayınlanan son ütücü isimli program )

haluk levent:
harbi duman adamlar.
( kaynak:aktüel dergisinin -18 eki sayı:28 )

deniz durukan:
türk usulü rock'ın yanıtı
duman iki binli yıllarda rock müziğe yön vermiş,rock müziğin buralı olmasına katkıda bulunmuş özel birkaç isimden biri.müziklerinde batı sound'unu,yorumda ise geleneksel türk müziği söylemini birleştirerek yaptıkları parçalarda hem kendi karakterlerini hem de toplumun karakterlerini yansıtmış bir grup.özellikle solist kaan tangöze'nin kendine has üslubu müziklerinin en vurucu öğelerinden biri.aşık veysel,fikret kızılok ruhu,sezen aksu duyarlılığının hissedildiği kaan tangöze'nin vokali yurdum insanının içinde bulunduğu hüzne tekabül ediyor.müzikal alt yapılarını da oldukça başarılı bulduğum grup hem özgün hem de çok samimi.popülerlikleri popülist söylemden değil,bu unsurların hepsini içinde barındırmasından kaynaklanıyor.dolayısıyla bugün türk usulü rock nasıl olur sorusuna duman en iyi örneklerden biri.
( kaynak:aktüel dergisinin -18 eki sayı:30 )

cheers Very Happy
Admin
Admin
Admin

http://dmnkaan.yetkinforum.com

- Similar topics